Młoda mamo, zainwestuj w termometr do wody!

O kąpieli niemowląt można mówić bardzo długo – to temat, który szczególnie interesuje młodych rodziców, niepewnych poprawności swojego postępowania z dzieckiem. Na szczęście istnieje wiele metod i gadżetów, które ułatwiają pielęgnację malucha i czynią to zajęcie znacznie przyjemniejszym.

Przygotowywanie pierwszych kąpieli

Szykując kąpiel dla malucha, każdy rodzic musi pamiętać o całym szeregu związanych z nią zaleceń – od samego mycia po dalszą pielęgnację, wymagającą przecież zgromadzenia odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim jednak należy przygotować odpowiednie miejsce do przeprowadzenia całego rytuału – wanienkę dla niemowlaka lub specjalną wkładkę do wanny. Nie należy zbytnio napełniać jej wodą. Jej temperatura musi być natomiast przystosowana do komfortu termicznego malucha. W tym momencie u rodziców pojawia się sporo wątpliwości – skąd właściwie mieć pewność, że woda jest wystarczająco ciepła, a jednocześnie nie poparzy delikatnej skóry dziecka? Wytyczne dotyczące prawidłowych wartości mówią, że powinna wynosić ok. 37˚C, czyli być zbliżona do temperatury ciała. Chcąc zyskać pewność, że kąpiel jest gotowa i odpowiednia dla niemowlaka, warto zaopatrzyć się w termometr do wody, który najszybciej i najskuteczniej wskaże nam właściwy kierunek przygotowań i oszczędzi niepotrzebnego stresu w procesie przygotowywania kąpieli.

Termometr do wody – czy jest niezbędny?

Wielu doświadczonych rodziców jest zdania, że współczesne gadżety, służące jako pomoc młodym rodzicom, to zbędny wydatek. W większości przypadków moda na artykuły dla rodziców i niemowląt nie wynika jednak tylko z popularności i łatwej dostępności dodatków, ale przede wszystkim z ich codziennej użyteczności. Przykładem takiego gadżetu jest właśnie termometr do wody, który doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku młodych i niedoświadczonych rodziców – często nie są oni bowiem w stanie ocenić temperatury kąpieli poprzez zanurzenie w niej dłoni. Wybierając tego typu akcesorium, warto zawsze upewnić się, że mamy do czynienia z termometrem bezrtęciowym, posiadającym odpowiednie atesty. W aptekach i drogeriach znajdziemy wiele gadżetów przystosowanych do potrzeb rodziców, a jednocześnie trafiających w gusta najmłodszych. Termometr do wody to bowiem nie tylko wygodny gadżet, unoszący się na wodzie i w wyraźny sposób wskazujący jej temperaturę, ale także estetyczny element otoczenia dziecka, często ozdobiony kolorowym i atrakcyjnym dla niego motywem, skutecznie umilającym regularne kąpiele.

420 views